dekomunizacziya

Депутати міської ради Первомайська не підтримали ідею Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня про перейменування міста.

Секретар міськради Михайло Медведчук розповів, що депутати вивчили питання перейменування Первомайськтай прийшли до думки, що такий крок є зайвим.

Вони вказують, що українські словники жодним чином не спростовують існування та вживання українською мовою слів «перший» та «травень». У той же час вони наводять приклад українського письменника Миколи Вінграновського, який у своїх роботах також використовував слово «май».

— Навіть наш земляк, геніальний український поет Микола Вінграновський гарно вживав слово май і не прагнув відхреститися від особливостей південноукраїнської мови. Основу «першого» ми бачимо в словах «первинний», «первісний», «первоцвіт» (твір «Первінка» Миколи Вінграновського), – сказано в повідомленні.

Далі зазначається, що відзначати Міжнародний день солідарності трудящих 1 травня розпочали у Чикаго, тому слово «травень» не несе в собі комуністичного спрямування.

— Іменник «май» у європейських містах – це назва місяця, тому російське «май» є запозиченим із цих мов. Крім цього, «май» у тлумачних словниках має право на вживання у значенні назви місця. Щодо «комуністичності», то Міжнародний день солідарності трудящих – це не комуністична назва. Святу започаткували 1 травня 1886 року американські працівники Чикаго. На сьогоднішній день воно відзначається у 142 країнах світу, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що на сайті Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня було розміщено інформацію про те, що мовний омбудсмен хоче перейменувати низку населених пунктів у Миколаївській області та вже направив відповідні звернення керівникам місцевих рад.

Пізніше стало відомо, що у Первомайську, Южноукраїнську, селищах Арбузинка та Луч питання про перейменування не розглядали. Жодних листів із рекомендаціями від омбудсмена Тараса Креміня адміністрації міст та селищ не отримували.

Крім цього, народний депутат Максим Дірдін вирішив дізнатися думку мешканців Арбузинки, Первомайська та Южноукраїнська щодо ініціативи мовного омбудсмена Тараса Креміня щодо перейменування їхніх населених пунктів. За місяць народний депутат повідомив, що «антикорупційна» комісія Первомайської міської ради не підтримала ідею перейменувати місто Первомайськ.

Народний депутат України Максим Дірдін також заявив, що не дозволить перейменувати місто Первомайськ без проведення референдуму.

Відповідь Михайла Медведчука Тарасу Креміню.
Відповідь Михайла Медведчука Тарасу Креміню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.