sunflower-stanislavchik-news

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Миколаївській області відібрано зразки насіння соняшнику врожаю ПСП «Завет» (село Станіславчик Первомайського району). Заходи проводились на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження.

Як повідомили у відомстві, за результатами лабораторних досліджень виявлено невідповідність насіння соняшнику показникам безпеки – перевищено вміст масової частки кадмію.

«Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області вживаються заходи щодо недопущення до реалізації харчових продуктів, які не відповідають показникам безпеки», — наголосили у відомстві.

До уваги, кадмій широко використовується в нікель-кадмієвих акумуляторах, припоях та інших сплавах як пігмент і затверджувач, при виготовленні пластмас.

В останні десятиліття завдяки активній діяльності людини цей елемент набув широкого поширення у навколишньому середовищі. Це один із найтоксичніших важких металів, він віднесений до 2-го класу небезпеки (високонебезпечні речовини). Кадмій відомий тим, що вимиває з організму корисні для наших кісток елементи. Люди отруюються кадмієм, вживаючи воду та зернові, а також овочі, що ростуть на землях, розташованих поблизу нафтоперегінних заводів, металургійних підприємств та автомобільних доріг.

В організмі людини надлишок кадмію чреватий ураженням нирок, нервової та кісткової систем, тому що він руйнує мінералізацію кісток та синтез вітаміну D. Кадмій може призвести до серйозних захворювань легень, викликає гіпертонію, анемію, сприяє розвитку раку, знижує імунітет. Щоб отруїтися кадмієм, досить разово вжити його з їжею (лише близько 30 мг) або з рідиною (близько 15 мг). Як і багато інших важких металів, кадмій має особливість накопичуватися в організмі – період його напіввиведення становить 10-35 років.

У насіння кадмій потрапляє через саму рослину – соняшник. Той, своєю чергою, бере його з ґрунту. Багаті кадмієм піщані та глиняні ґрунти, які найчастіше використовують для вирощування соняшника. Одним ґрунтам спочатку властиво підвищений вміст кадмію, інші забруднені промисловими відходами або оброблені добривами, що містять кадмій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.