akciya

Мешканці Первомайська взяли участь у акції на підтримку постраждалих від ґендерно-обумовленого насильства.

Захід підтримали місцеві активісти, студенти та представники влади. Символом акції стали кілька пар червоних туфель, які розмістили перед вічним вогнем.

Прийшли на акцію дівчата, які особисто пережили насильство. Одна з них Тетяна Карпюк закликала не мовчати про цю проблему. Деякі учасники акції висловили думку, що приховувати факт насильства — те саме, що приховувати хворобу.

— У кожному з нас є сила, просто це треба знати і витягувати її з себе, і все буде добре, — переконана жителька Олена.

— У будь-якій ситуації не можна опускати руки. Потрібно йти до людей, питати, як чинити, — додає учасниця Анжеліка.

Чиновники визнають, що насильство є актуальною проблемою для Первомайська. Це підтверджує кількість зареєстрованих фактів у поліції та відповідних службах, а також справ у судах.

— З початку року тих, хто залучався за скоєння домашнього насильства вперше, ми мали 180. Повторно протягом року до адміністративної відповідальності притягувалося 37 осіб. Також щодо 16 осіб розпочато кримінальні провадження за фактами скоєння систематичного домашнього насильства, — доповів начальник сектору превенції Первомайського районного відділення поліції Євген Прусов.

Начальниця Первомайського управління соцзахисту Ольга Колесниченко наголошує, що у місті існують факти як прихованого, так і явного насильства у сім’ї.

— Ми говоримо про те, що сьогодні є необхідність людям, які страждають від насильства, звертатися, не боятися, до поліції, до центру соціальних служб, до управління у справах дітей, бо сьогодні діти — найвразливіша категорія, — вважає Ольга Колесниченко.

Керівниця Первомайського міського центру соцслужб Лариса Крижановська запевнила, що їхні фахівці спеціально навчені технікам роботи як із жертвами жорстокого поводження, так і із самими кривдниками.

— Проблема сьогодні є і її треба вирішувати. Не будьте байдужими — якщо ви знаєте, що десь у когось відбувається насильство, особливо якщо там є маленькі діти, звертайтеся: 3-33-10, Корабельна, 3, — сказала Лариса Крижановська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.