Vitalij-Kim

Голова Миколаївської обласної адміністрації Віталій Кім вважає вкрай маленькою суму 2 мільйони гривень, яка передбачена обласним бюджетом на розвиток туризму в регіоні у 2021 році.

За словами губернатора, він розраховував, що наступного року на розвиток туризму в області буде передбачено суму 20 мільйонів гривень.

— Ми створили управління туризму – окремо вивели з-під спорту та окремо ним займаємося. У ньому немає фінансування, на жаль. Я хотів туди 20 мільйонів гривень на розвиток – нема. Ті 2 мільйони гривень, які були і є, дуже важко буде розвиватися туризму без грошей наступного року, але якось виходитимемо із ситуації, – поділився Віталій Кім.
Нагадаємо, що у лютому 2021 року заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань туризму та економічного розвитку Микола Марінов представив свою програму роботи. Він розповів про плани вивести в окреме управління питання розвитку курортів та туризму, які займалося на той момент управління молоді та спорту. Щодо 1,6 мільйона гривень на розвиток туризму на Миколаївщині у 2021 році Микола Марінов заявив, що цих коштів дуже мало.

Згодом стало відомо, що за 2020 рік сума надходжень до місцевих бюджетів від сплати туристичного збору досягла 130,6 мільйона гривень. Миколаївська область замкнула десятку лідерів по Україні, де туристичний збір становив 4 648,61 тисяч гривень.

У лютому 2021 року депутати обласної ради розкритикували розроблену управлінням молоді та спорту ОДА програму розвитку туризму, за якою планується витратити гроші бюджету на фінансування фестивалів та рекламу, а не створення якісної інфраструктури для туристів у регіоні.

У березні 2021 року Управління з питань туризму та курортів Миколаївської обласної державної адміністрації очолила екс-віце-губернатор Кіровоградщини Тетяна Волинець. Вона вважає, що місцеві жителі та бізнес докладають недостатньо зусиль для покращення туристичної привабливості регіону.

Через півроку в Миколаєві розпочали створення нового туристичного порталу Mykolaivtravel.ua, на якому кожен користувач зможе знайти всю необхідну інформацію для комфортного туризму: маршрути, пам’ятки, різні заклади та готелі. Водночас стало відомо, що найчастіше гості області гуглять відпочинок біля моря, активний відпочинок, унікальні культурні та географічні місця Миколаївщини.

У листопаді 2021 року заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань туризму Микола Марінов поділився, що з початку року та станом на 1 жовтня туристичний збір в області досяг 5,42 мільйона гривень, що на 2,6 мільйона гривень більше ніж минулого року.

Під час брифінгу про результати туристичного сезону 2021 року Тетяна Волинець розповіла, що управління туризму Миколаївської облдержадміністрації має намір адаптувати Atlas Weekend під місцевий формат, про що вже йдуть переговори з організаторами найбільшого музичного фестивалю східної Європи. Вона також повідомила, що управління туризму замовить візуалізацію та схеми розміщення сервісних зон у двох локаціях – Актово та Ольвії.

Відео-інтервью губернатора Миколаївської області Віталія Кіма:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.